+38 (066) 094-83-00 +38 (098) 045-47-22
назад

Вініри. Що це таке?

Сьогодні чимало людей заводять мову про вініри. Що це таке? Навіщо вони потрібні? Прагнучи вберегти вас від «блукання» нескінченними просторами всесвітньої павутини, ми зібрали квінтесенцію, на нашу думку, у цій невеличкій статті. Перед тим, як пояcнити вам про сутність вініра, треба розібратися в термінах, які використовують стоматологи при плануванні естетичних реставрацій. Існують всього два види реставрації ваших зубів:

1. ПРЯМА РЕСТАВРАЦІЯ (виконується беспосередньо в стоматологічному кріслі)
2. НЕПРЯМА РЕСТАВРАЦІЯ (виконується в зуботехнічній лабораторії)

Що ж таке «вініри»?

У перекладі з англійської мови – шпон, облицювання. В стоматологічній сфері – це конструкція у вигляді тонкої пластинки, яка найчастіше покриває тільки передню (губну) поверхню зуба, задня (внутрішня) поверхня зуба залишається своєю. Класичні вініри виготовляються лабораторним шляхом із кераміки (фарфора), що і підпадає під поняття - НЕПРЯМА РЕСТАВРАЦІЯ

Навіщо вініри потрібні?

Підстави для їх встановлення можуть бути різними. Вініри чудово підходять для корекції кольору та форми зубів. У тих випадках коли відбілювання не приносить вам бажаного результату – вінір приходить на допомогу. Хочете змінити форму та розмір зубів – вінір. Сталася травма і ви відкололи частину зуба – вінір зможе її замістити. Ви вже реставрували передні зуби композитом (ПРЯМА РЕСТАВРАЦІЯ) і вам не подобається, що він з часом змінює свій колір, тоді ваш вибір – керамічний вінір.


Наскільки надійні вініри?

Будучи тонкою пластинкою кераміки (від 0,2 мм) вінір, як тільки буде зафіксований на зубі, стає надзвичайно міцним. За дотримання правильного протоколу фіксації, сила його зв’язку з зубною емаллю достатньо висока, а для зубів із нездоровою емаллю являється укріплюючим фактором, який значно додає до міцності зуба взагалі.

Скільки прослужать вініри?

На це питання не можна відповісти однією цифрою. Загалом, за дотримання правил експлуатації та за відсутності форс-мажорних факторів (травми) ми говоримо про термін експлуатації від 10 років, без різного роду корекцій чи втручання з боку лікаря. Цей термін може продовжуватись і 15, і 20 років, і навіть довше! Все залежить від того, як ви доглядаєте за зубами.


Чи доведеться лікарю «обточувати» зуби?

Цей факт залежить від вашої власної ситуації. Зазвичай мінімальне препарування (шліфування) необхідне – це збільшує силу фіксації вініра до зуба. Остаточний об’єм необхідного «обточування» лікар зможе вам повідомити після обстеження і діагностики, що є обов’язковими етапами при виконанні цих робіт.


Чи потребують «вініри» особливого догляду?

Ні, догляд за зубами з вінірами не відрізняється від догляду за звичайними зубами. Все так, як і завжди. Необхідно лиш зазначити, що у випадку зняття назубних нашарувань ультразвуком в стоматологічній практиці, використання стандартних металевих насадок не рекомендується.


Що обрати - пряму реставрацію з композиту чи непряму керамічну?

На це питання не можливо дати однозначну відповідь. Все залежить від того, що потрібно саме вам.

Ваш вибір "композитна пряма реставрація", якщо:

Вам потрібно отримати результат швидко (від 1 до 2 візитів, в залежності від об’єму реставрації).
Ви хочете витрати менше коштів, ніж витратив ваш друг, який обрав для себе керамічні вініри.
Ви готові до більш ретельного догляду за композитною реставрацією, як самостійного, так і за допомогою вашого стоматолога


З часом композитні реставрації можуть втрачати свій первозданний колір, через насичення харчовими барвниками. Через скільки – справа ваших харчових звичок. Міцність композитних реставрацій є нижчою від зубної емалі та керамічних вінірів, тому такі реставрації потребують більш обережного користування та ретельнішого догляду. Ми не рекомендуємо виконувати композитні реставрації передніх зубів у випадку бруксизму (неконтрольоване, часто нічне, скреготіння зубами пов’язане із підвищеним тонусом жувальних м’язів). Однак цей момент може коригуватися за допомогою спеціальних кап. Якщо у вас є така проблема, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Ваш вибір "керамічні вініри", якщо:

Ви цінуєте стабільність результату більше за швидкість його отримання: процедура виготовлення може потребувати від 3 до 4 відвідувань і є більш вартісною, однак керамічні вініри демонструють чудову витривалість протягом багатьох років після встановлення. До того ж вони не потребують полірування – поверхня завжди залишається гладкою і блискучою, а зубний наліт прикріплюється навіть гірше, ніж до власних зубів.


Ви плануєте суттєво змінити колір ваших майбутніх зубів. Керамічні вінірі можуть ефективно коригувати колір зубів, залишаючись дуже тонкими, в той час як композитні реставрації, для досягнення аналогічного результату, потребують більшої товщини.


У Вас високі естетичні вимоги. Зазвичай керамічні вініри більш точно передають природню форму, колір, внутрішні ефекти живих зубів. Слід пам’ятати, що: ви не зможете змінити колір керамічних вінірів після їх постійного встановлення на зуби. Цей момент має узгоджуватися на етапі примірки


Для остаточного вибору, яким же чином вам відновити свої зуби (пряма чи непряма реставрація) зверніться до свого стоматолога і тільки разом з ним ви приймете правильне рішення.


У професійних руках будь-який вид реставрації буде мати гарну перспективу, вигляд та прогноз.

Автор Кириленко Олександр, Водоріз Ярослав